تاثیر کرونا بر زندگی قهرمانان ایرانی

125129_656

متاسفانه ویروس کرونا بر روی تک تک افراد جامعه به خصوص قهرمانان و ورزشکاران تاثیر منفی گذاشته است و آن‌ها نیازمند تقویت شرایط روحی و روانی هستند.

دکتر حسین رنگرز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان این مطلب افزود: از آن جا که اعلام شده بهترین راهکار برای قطع زنجیره ویروس کرونا، ماندن در خانه است، این مساله باعث تغییر سبک زندگی ورزشکاران حرفه‌ای شده است.
وی گفت: سبک زندگی پویا و فعال ورزشکاران و قهرمانان حالا به زندگی ایستا و ساکن تبدیل شده است و این مساله تبعات روحی و روانی زیادی از جمله غم، اندوه، خشم، اضطراب و ناراحتی برای آن‌ها به همراه دارد.

 

عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان تصریح کرد: هنوز ﺑﺴﯿﺎری از ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎن در ﺷﻮک به ﺗﻌﻮﯾﻖ افتادن اﻟﻤﭙﯿﮏ ﻫﺴﺘﻨﺪ، البته ناگفته نماند این اتفاق ﺣﺪاﻗﻞ ﺑﺮای ﮐﺸﺘﯽ ﮐﺸﻮرمان، خبر ﺧﻮﺑﯽ بود، چون ﻓﺮﺻﺘﯽ برای تمرینات بیشتر ایجاد شد و فرصتی برای رسیدن آن‌ها به آمادگی مناسب است.

 

 کرونا و مشکلات مالی ورزشکاران 
رنگرز در ادامه یادآور شد: از آن جا که ورزشکاران و قهرمانان ایران از طریق رقابت‌های لیگ باشگاهی ارتزاق می‌کردند به تعویق افتادن این پیکار‌ها زندگی مالی آن‌ها را هم تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: اگر تعطیلی تمرینات ادامه پیدا کند و ورزشکاران به تدریج بعد از مدتی دچار تنبلی خواهند شد و از شرایط ایده آل فاصله می‌گیرند. کرونا یک روزی تمام می‌شود و آن‌ها باید در شرایط مسابقه قرار بگیرند حضور موفق در این رقابت‌ها مبتنی بر آن است که آن‌ها با ۷۰ درصد آمادگی جسمانی، روحی و روانی تمرینات شان را آغاز کنند.
روانشناس ورزشی در ادامه یادآورشد: از همه اساتید و همکارانم خواستارم به صورت مجازی به یاری ورزشکاران بیایند و با ارسال پیام‌های انگیزشی خود به آن‌ها از نظر روحی و روانی کمک کنند تا این دوران را هم به کمک خداوند سپری کنیم.

https://www.iribnews.ir/00BKQI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست اصلی